top of page

DARBS SOMIJĀ

ALGA

Metālapstrādes industrijā alga tiek izmaksāta uz stundas tarifa likmes bāzes, katras otrās nedēļas piektdienā. Par algas apmēru – saskaņā ar darba koplīgumu metālapstrādes industrijā – tiks panākta vienošanās pirms darbinieka ierašanās Somijā. Nodokļi tiek maksāti Somijā.

  • Parasti metālapstrādes industrijā pilna laika darbs norisinās 40 stundas nedēļā;

  • Piemaksa par darbu pēcpusdienas maiņā ir 1,15 EUR/h, savukārt nakts maiņā – 2,12 EUR/h;

  • Par katru darbā pavadīto mēnesi, darbinieks nopelna 2 papildu brīvdienas;

Virrstundas parasti ir atļautas, taču tikai ar darba vadītāja atļauju

DOŠANĀS UZ SOMIJU

Pēc tam, kad ir panākta vienošanās par darba attiecību detaļām, ir jāparūpējas par nokļūšanu darba vietā. Uzņēmums var piedāvāt lidmašīnas biļetes uz Somiju iegādi, tās izmaksas sedzot no darbinieka pirmās algas. Vienmēr ir iespējams – un pat silti iesakāms, ja ir tāda iespēja – ierasties ar savu auto. Tā rīkojoties, uzņēmums var segt daļu ceļa izmaksu, darbiniekam ierodoties. Rekomendējam ceļošanai līdzi ņemt pasi, ne tikai ID karti.

OFICIĀLIE JAUTĀJUMI

Katrs darbinieks saņem rakstisku darba līgumu divās valodās (FIN-LAT). Darbiniekam ir iespēja ar to iepazīties un uzdot jebkādus jautājumus pirms tā parakstīšanas. Mūsu uzņēmuma darbinieks, kas atbildīgs par oficiālo jautājumu nokārtošanu, palīdzēs Jums ar valsts iestāžu, banku u.c. institūciju jautājumiem.

DZĪVESVIETA

Mūsu uzņēmums nevar nodrošināt darbiniekiem bezmaksas dzīvesvietu sakarā ar nodokļu politiku. Taču mēs izīrējam dzīvokļus un istabas ar pirmās nepieciešamības mēbelēm un ērtībām, kuru īres apmērs tiek aprēķināts atkarībā no to atrašanās vietas un izmēra. Mēs varam palīdzēt atrast dzīvesvietu par saprātīgu cenu. Mūsu mērķis, meklējot apmešanās vietu, ir atrast katram darbiniekam atsevišķu telpu, ja tas ir iespējams.

DARBA DROŠĪBA, DARBA VIETAS NEGADĪJUMU APDROŠINĀŠANA

No darba līguma parakstīšanas brīža Jums ir pieejama darba devēja obligātā darba vietas negadījumu apdrošināšana, tāpat ir pieejami arodveselības aprūpes pakalpojumi. Pēc savas pirmās algas saņemšanas, Jūs varat pieteikties Somijas sociālās aprūpes sistēmā, ar ko Jums palīdzēs kompānija.

bottom of page